Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – XXXIV Niedziela Zwykła(26.11.2017 r.)

25 listopada 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Uroczystość ku czci Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata jest dla nas zaproszeniem, byśmy świadomie wybrali Jezusa na Króla i Pana naszych serc. Prośmy z pokorą Jezusa Miłosiernego, aby Jego Królestwo prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju mogło zagościć w każdej rodzinie oraz we wszystkich dziedzinach życia w naszej Ojczyźnie.

W środę (29.XI.) o godz. 1800 Msza Święta, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (30.XI.) święto św. Andrzeja, Apostoła. Na godz. 1900 zapraszam na próbę wszystkich chcących przygotować I czwartkową modlitwę uwielbienia.

W piątek (1.XII.) z racji I Piątku miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1600 Msza święta w Drogini. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700. W Drogini od 1530. Po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców Dzieci Bożych i Służby Liturgicznej Ołtarza.

W sobotę (2. XII.) wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana. Z racji pierwszej soboty miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo wieczorne w I sobotę miesiąca zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę (27.XI.) rozpoczniemy Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Msze święte roratnie o N.M.P. będą odprawiane w tygodniu o godz. 630. Do udziału w roratach zapraszam wszystkich, szczególnie młodzież i dzieci z lampionami. Tegoroczne Roraty, które będziemy przeżywać pod hasłem: „STRAŻNIK SKARBÓW” pomogą nam lepiej poznać św. Józefa Opiekuna Pana Jezusa. We wtorek na godz. 1600 zapraszam chętnych do pomocy w przygotowaniu wieńca adwentowego. W przyszłą niedzielę zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie o godz. 1500.

Dziękuję bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Michał i Katarzyna Pękala, Andrzej i Marta Horabik. Janusz i Dominika Szuba, Władysław i Halina Gubała, Joao i Bernadeta Da Silva Costa, Maria Batko. Do posługi w Drogini prosimy rodziny: Tadeusz i Izabella Drożdż, Władysława Drożdż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *