Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25.12.2021)

24 grudnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielając pasterskiego błogosławieństwa i składając wszystkim archidiecezjanom bożonarodzeniowe życzenia napisał: (…) Ogarnia nas zdumienie nad tym niezwykłym pochyleniem się Boga nad naszym człowieczym losem, tym większa nasza wdzięczność, tym większe wzruszenie, kiedy w duchu patrzymy na leżące w żłobie Dzieciątko Jezus, otoczone miłością swej przeczystej Matki i ojcowską troską św. Józefa. Z całego serca życzę Wam w tym niełatwym pandemicznym czasie wielkiej radości, że przyszedł do nas Zbawiciel świata. Dzielmy się nią ze wszystkimi. Nie pozwólmy wydrzeć z naszych serc tych wspaniałych, prawdziwie rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, mimo że wielu na tym świecie chciałoby nas do tego doprowadzić. Często, w kręgach naszych bliskich i przyjaciół „śpiewajmy i grajmy Małemu”. A przede wszystkim prośmy Go słowami naszej wspaniałej kolędy: Podnieś rękę, Boże Dziecię!/ Błogosław Ojczyznę miłą!/ W dobrych radach, w dobrym bycie/ Wspieraj jej siłę swą siłą,/ Dom nasz i majętność całą/ I wszystkie wioski z miastami!.

Do wszelkich życzeń usłyszanych i składanych w tę noc i dzień chcemy również dołączyć jako duszpasterze: życzymy aby wśród codziennych trudności zajaśniało światło płynące z Betlejem. We wszystkim, co tworzy nasze życie, rodziny, domostwa i wspólnoty niech będzie obecny Bóg, który z miłości do nas staje się człowiekiem. Trwajmy w radości Świąt przez kolejne dni. Niech Dziecię Jezus przynosi nam pokój. Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Jutro drugi dzień Świąt, który w tym roku jest niedzielą w oktawie Narodzenia Pańskiego, czyli Świętem Świętej Rodziny. Na każdej Mszy świętej będzie modlitwa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy, by w miarę możliwości małżonkowie byli na Mszy świętej razem. Składka w tym dniu zbierana jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *