Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO(25.12.2022)

25 grudnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

1. Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jako duszpasterze życzymy wszystkim parafianom i gościom odważnego przyjmowania Boga, który stał się człowiekiem, aby przez okazywanie hojności, ufności, serdeczności, miłości, mógł w naszych sercach zapanować upragniony spokój. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie;
  • we wtorek 27 grudnia święto św. Jana apostoła i ewangelisty;
  • w środę 28 grudnia święto Świętych Młodzianków, męczenników;
  • w piątek 30 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na mszach św. będzie modlitwa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

3. W sobotę wspomnienie św. Sylwestra papieża, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 15.45 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, o 16.15 nieszpory i nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a następnie o godz. 17.00 Msza święta kończąca Stary Rok.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, abyśmy mogli w naszej wspólnocie parafialnej przeżyć pięknie Święto Narodzenia Pańskiego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 wspólne kolędowanie. Zapraszamy.

5.
Dziękujemy za
ofiary złożone przy opłatkach i świecach, za wsparcie „Funduszu Obrony Życia SOS” na Pasterce, również za jutrzejsze datki na UPJPII w Krakowie, jak i ofiary składane na potrzeby parafii, przekazywane w kopertach oraz na konto parafialne.

6. Jeszcze przed świętami udało się zamontować nowe oświetlenie wokół kościoła. Dziękujemy za ofiary przekazywane na ten cel. Szczególne podziękowania składamy za przygotowanie projektu oświetlenia i jego bezpłatne wykonanie panom: Jerzemu Mrozowi, Krzysztofowi Sawickiemu, Bartłomiejowi Mrozowi, Mateuszowi Mrozowi, Antoniemu Sawickiemu, Wojciechowi Arendarczykowi, Łukaszowi Trzepatrzowi, Mariuszowi Kasprzyckiemu; za transport słupów Marianowi Frosztędze i Jakubowi Pokojowemu. Bóg zapłać.

7. Tradycyjną wizytę duszpasterską – kolędę – rozpoczynamy 27 grudnia w Drogini. Plan kolędy dostępny jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

8. 6 stycznia gmina Myślenice organizuje na myślenickim rynku pokłon Trzech Króli. Tradycyjnie nasza parafia będzie reprezentować orszak króla afrykańskiego Baltazara. Kolor wiodący naszego orszaku to niebieski, dlatego już dziś zapraszamy do przygotowania strojów w kolorze niebieskim, bądź nawiązujących do kultury afrykańskiej. Z tyłu kościoła będzie można nabyć dodatki do strojów orszakowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *