Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Anno Domini 2021

1 stycznia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Jak co roku 1 stycznia przeżywany jest jako Światowy Dzień Pokoju. W tym roku papież Franciszek apeluje o kulturę troskliwości. Napisał w Orędziu na dzisiejszy dzień: Jest wiele przyczyn konfliktów, ale rezultat jest zawsze ten sam: zniszczenie i kryzys humanitarny. Musimy zatrzymać się i zadać sobie pytanie: co doprowadziło do tego, że konflikt na świecie stał się czymś normalnym? A przede wszystkim: jak możemy nawrócić nasze serca i zmienić naszą mentalność, aby naprawdę szukać pokoju w solidarności i braterstwie? Kultura troskliwości, jako zaangażowanie wspólne, solidarne i uczestniczące na rzecz ochrony i promowania godności i dobra wszystkich, jako gotowość do zainteresowania się, do zwracania uwagi, do współczucia, do pojednania i uzdrowienia, do wzajemnego szacunku i wzajemnej akceptacji, jest uprzywilejowanym sposobem budowania pokoju.

Nowy Rok Pański 2021 rozpoczynamy z Bożą pomocą i z pomocą Bożej Rodzicielki Maryi. Chcemy patrzeć na nadchodzące dni z nadzieją i pokojem w sercu, zaufaniem Bogu i w postawie wiary. Życzymy wszystkim, aby nikt z nas nie dał się zwyciężyć przez świat tak bardzo skoncentrowany na sobie i swoich problemach. Wiara w Boga niech dodaje nam siły do przeżywania każdego dnia jako daru, który mamy wykorzystać ku większej chwale Boga i na pożytek bliźnim. Wszelkie troski i zmartwienia niech nas w tym roku omijają. Bądźmy pełni wzajemnej miłości i troskliwości. Niech dobry Bóg, nasz Pan i Ojciec w niebie, wszyscy święci nasi patronowie i Matka Najświętsza – Królowa Pokoju towarzyszą nam w nieznanych jeszcze dla nas dniach, ale wpisanych przecież w tajemnicze i święte plany Bożej Opatrzności. Każdej i każdemu z was życzymy: dobrego, błogosławionego Roku!

Przypominamy, że trwa nasza modlitwa za rodziny i domostwa naszej parafii. Zapraszamy więc w najbardziej odpowiadającym czasie na Mszę świętą, przyniesienie wody do poświęcenia, a w domu do podjęcia wspólnej modlitwy rodzinnej, proszącej o Boże błogosławieństwo. W Święto Trzech Króli będzie można zabrać do domu poświęconą kredę i kadzidło, na znak przyjęcia do swojego domu Zbawiciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *