Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (16.06.2019)

16 czerwca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

W poniedziałek (17.VI.) wspomnienie św. brata Alberta, zakonnika.

W środę (19.VI.) wspomnienie świętego Romualda, opata, jest to także dzień zakończenia roku szkolnego. Na Mszy św. o godz. 830 będziemy dziękować Bogu razem z dziećmi, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w kończącym się roku szkolnym. Na godz. 1800 zapraszam na próbę dziewczynki sypiące kwiatki oraz młodzież męską, która zechciałaby ponieść nagłośnienie podczas procesji Bożego Ciała.

W czwartek (20.VI.) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA ( Boże Ciało ) Msze święte w Osieczanach o godz. 700, 830 i 1900, w Drogini o godz. 830. O godz. 1000 Msza święta W Osieczanach na Dąbrowie , po niej procesja eucharystyczna do Kościoła w Osieczanach. O przygotowanie ołtarza do Mszy świętej prosimy mieszkańców Dąbrowy.

I ołtarz mieszkańcy Osieczan Brzyzek

II ołtarz mieszkańcy Osieczan Kmiecie

III ołtarz mieszkańcy Osieczan pod Buliną

IV ołtarz mieszkańcy Osieczan od Zarabia

Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków.

W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 1830 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

W Boże Ciało jest możliwość wyjazdu na uwielbienie „Jednego serca, jednego ducha” do Rzeszowa. Koszt 40 zł. Zapisy do wtorku. Wyjazd o godz. 1500

W piątek (21.VI.) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika – III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o godz. 615 i wieczorem o godz. 1815wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wieczór procesja Eucharystyczna. Chorych odwiedzimy o godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (22.VI.) zapraszam rodziców, młodzież i dzieci z grup działających przy parafii do dziękczynienia za miniony rok formacyjny. O godz. 1900 Msza święta, po niej spotkanie przy altanie.

W przyszłą niedzielę (23.VI.)po Mszach Świętych będzie zbiórka w ramach akcji Pola Nadziei, której celem jest pomoc chorym pod opieką działającego u nas Hospicjum Domowego Królowej Apostołów z Wiśniowej. W ostatnim roku pod opieką było 40 dzieci i blisko 900 osób dorosłych, z miejscowości od Kalwarii Zebrzydowskiej, aż po Zakopane. Wspierające Hospicjum Stowarzyszenie „BĄDŹMY RAZEM”, wdzięczne za dotychczasową współpracę z naszą Parafią, serdecznie zaprasza do udziału w akcji i dziękuje za to, że RAZEM pomagamy już od 10 lat!

Serdecznie dziękujemy, za plewienie, koszenie trawy, za sprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach na Boże Ciało prosimy rodziny: Stanisław i Barbara Kępa, Stanisław i Jolanta Popek, Jan i Józefa Podmokły, Tomasz i Katarzyna Ćwiertniewicz, Andrzej i Kazimiera Dąbrowscy, Tadeusz i Małgorzata Gogól, Sławomir i Lucyna Lewandowscy. Na niedzielę prosimy rodziny: Płachta Lucjan i Krystyna, Brytan Piotr i Anna, Piekarz Józef i Dorota, Piekarz Stanisława, Ryś Tomasz i Wioletta, Oramus Krystyna i Zbigniew, Kołodziejczyk Mieczysław. Do sprzątania kościoła w Drogini na Boże Ciało prosimy rodziny: Zbigniew i Stanisława Jaśkowiec, Bogdan i Anita Wójtowicz. Na niedzielę prosimy rodziny: Paweł i Justyna Cegielscy, Janina Cegielska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *