Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ(27.05.2018)

27 maja 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za sakramenty święte, które dają nam udział w tym życiu. Szczególnie dziękujemy za sakrament kapłaństwa przeżywając prymicje ks. Grzegorza Banowskiego.

W poniedziałek (28.V.) po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie uczniów klasy II gimnazjum.

We wtorek (29.V.) po Mszy świętej o godz. 1900 w Drogini spotkanie dla uczniów klasy III gimnazjum.

W środę (30.V.) po Mszy świętej wieczornej zapraszam na próbę dziewczynki sypiące kwiatki.

W czwartek (31 V.) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA ( Boże Ciało ) Msze święte w Osieczanach o godz. 700, 830 i 1800,. O godz. 1000 Uroczysta Msza święta w Drogini na Brzyskach, której będzie przewodniczył ks. Dariusz Pietrzak, przeżywając swoje prymicje. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna do Kościoła w Drogini. Serdecznie proszę o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy według podanego porządku. Zapraszam do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków. O godz. 1730 ostatnie nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną. Zapraszam do niesienia baldachimu, świec, młodzież do feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków. Po procesji ks. Prymicjant zaprasza na grilla przy plebani.

W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 1830 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

W piątek (1. VI.) I piątek miesiąca. Rano o 615 i wieczorem o 1815 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi rano od 615 i po południu od 1800. W Drogini od 1630. Od 1 czerwca Msze święte wieczorne o godz. 1900.

W sobotę (2.VI.) z racji I soboty miesiąca na godz. 1815 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca.

Serdecznie dziękuję za trud przygotowania uroczystości prymicji oraz sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny, w środę: Stefan i Maria Jędrzejak, Stanisław i Barbara Salawa, Marian i Danuta Trytko, Irena Kulka, Jan i Dorota Sukta, Dionizy i Barbara Pilch, Marian i Anna Podmokły. W sobotę: Stanisław i Renata Maślerz, Jarosław i Małgorzata Cienkosz, Wiesław i Beata Sukta, Robert i Bernadetta Ogiela, Jacek i Celina Kula, Stanisław i Helena Kępa. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: w środę: Józef i Maria Tekieli, Rafał i Martyna Tekieli. W sobotę: Marcin i Monika Kołodziejczyk, Anna Śmigla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *