Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15.08.2021)

14 sierpnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy świętej święcimy zioła i kwiaty. Ojcowie Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczynają dziś tygodniowe uroczystości odpustowe. Uroczystości centralne zaplanowano na niedzielę 22 sierpnia.

Kalendarz liturgiczny wymienia w tym tygodniu we wtorek św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej, w piątek św. Bernarda, w sobotę św. Piusa X, papieża.

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań do skrzynki przed obrazem.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – Dzień Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu rano od godz. 6.15 i po południu od godz. 18.15 z koronką do miłosierdzia Bożego i możliwością spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji wieczornej procesja eucharystyczna. Zapraszamy do podjęcia posług w czasie procesji, poniesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu. Po procesji Msza święta o godz. 19.00 sprawowana w intencji odnowy rodzin. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

W niedzielę 29 sierpnia w kościele w Osieczanach odprawimy Mszę świętą dziękczynną za plony. Serdecznie już dziś zapraszamy w tym dniu na godz. 11.30 do wspólnej modlitwy.

Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za pomoc w sprzątaniu kościołów. W tym tygodniu prosimy o to rodziny mieszkające na Brzyzku w Osieczanach: Jan i Stanisława Serafin, Mariusz i Małgorzata Kasprzyccy, Bogdan i Renata Galas, Janusz i Aneta Rogowiec, Celina Hara, Mariusz Mardaus, Tadeusz Kęsek. W Drogini rodziny z Ratanicy: Piotr i Katarzyna Sładek, Bogdan i Joanna Słowakiewicz.

Nasz rodak ksiądz Andrzeja Tekieli – misjonarz w Wenezueli wyraża swoją wdzięczność za złożoną ofiarę w wysokości 7314 zł, przeznaczoną na rzecz misji prowadzonych przez Księży Pallotynów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *