Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (09.06.2019)

5 czerwca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

Pięćdziesiątnica, którą przeżywamy jest nie tylko początkiem Kościoła i tym samym jego szczególnym świętem; Pięćdziesiątnica jest także świętem stworzenia. Świat nie istnieje sam z siebie; bierze początek ze stwórczego Ducha Bożego. Chcemy być narzędziami działania Ducha Świętego w objawieniu Bożej Miłości i przemienianiu oblicza ziemi.

W poniedziałek (10.VI.) święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą w Osieczanach o godz. 700, 830 i 1900, w Drogini o godz. 1700.

W czwartek (13.VI.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek (14.VI.) wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do św. Wojciecha patrona naszej parafii.

W przyszłą niedzielę (16.VI.) Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Józefa Gajowska, Marc i Magdalena Labranche, Józef i Halina Braś, Paweł i Lucyna Nosal, Jarosław i Mariola Braś, Dawid i Monika Braś, Stanisław i Anna Swachta. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Stefan i Krystyna Światłoń, Paweł i Kamila Włodarczyk.

Proszono o przekazanie zaproszenia: Stowarzyszenie Nasze Osieczany zaprasza na FIT Warsztaty Kulinarne połączone z prelekcją na temat błędów w codziennej diecie. Warsztaty odbędą się w strażnicy w Osieczanach 13.06.2019 o godz. 1800.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *