Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO(31.05.2020)

31 maja 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Dziękujemy Bogu za otwarcie kościołów na Eucharystię.

Dziś o godz. 1730 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe z procesją, a o godz. 2030 zakończenie modlitwy Różańcowej w czasie pandemii koronawirusa.

W poniedziałek (1 VI.) święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą w Osieczanach o godz. 700, 830, i 1900, a w Drogini o godz. 1700.

Od 1 czerwca do końca wakacji msze święte wieczorne będą o godz. 1900.

W środę (3.VI.) wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Od godz. 1815 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi przed pierwszym czwartkiem i pierwszym piątkiem miesiąca. O godzinie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej 1900 Msza święta. Po Mszy świętej zapraszam przedstawicieli rejonów na spotkanie w sprawie budowy Ołtarzy na Boże Ciało.

W czwartek (4.VI.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej zapraszam na modlitwę uwielbienia.

W piątek (5.VI. ) z racji I piątku miesiąca rano o godz. 615 i wieczorem o godz. 1815 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W Drogini Msza święta o godz. 1700. Okazja do spowiedzi rano od 615 i wieczorem od 1800, w Drogini od 1630.

W sobotę (6.VI.) pierwsza sobota miesiąca. Rano o godz. 615 i wieczorem o godz. 1815 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Wieczorem zapraszam na nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca NMP. W Drogini w rocznicę konsekracji kościoła o godz. 1700 Msza święta dziękczynna (6.06.1992 r).

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Marian i Józefa Wójtowicz, Bożena Pałucka, Mariusz i Agata Łyduch, Magdalena Jaśkowiec, Urszula Żywot, Bogdan i Krystyna Łętocha, Kazimierz i Bogusława Górka. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jan i Maria Dróżdż, Paweł i Monika Banowscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *