Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UWAGA, WAŻNE!

6 listopada 2020 Aktualności 0

Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami od soboty 7 XI 2020 r. w kościele może przebywać na nabożeństwach ok. 60 osób w Osieczanach i ok. 15 osób w Drogini. Pamiętając o dystansie starajmy się wykorzystywać całą przestrzeń, kaplicę, dolny i górny kościół. Stosując się do tych zaleceń, jednocześnie nie ustawajmy w modlitwie, aby sytuacja wróciła do normy.

W dni powszednie z pewnością ten limit nie zostanie przekroczony, dlatego zachęcamy też do uczestnictwa w Mszach świętych i Komunii świętej w tygodniu. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zachowujmy wskazania związane ze stanem epidemii, korzystajmy w czasie Mszy świętej niedzielnej także z dolnego kościoła.

Również sobotnia Msza święta wieczorna jest odprawiana jako Msza święta niedzielna, dlatego ci, którzy w niej uczestniczą wypełniają w pełni obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

Przypominamy że dla tych, którzy z powodu ograniczeń nie uczestniczą w niedzielnej Mszy świętej ksiądz arcybiskup udzielił dyspensy, to znaczy, że nieobecność na Mszy świętej nie jest grzechem.

Przypominamy też o transmisji Mszy świętej z naszego kościoła na naszej stronie internetowej i na Facebooku w każdą niedzielę o godz. 11.30.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *