Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA (07.05.2023)

7 maja 2023 Aktualności Chór parafialny Domowy Kościół Dzieci Boże Grupa Uwielbienia Grupy parafialne Intencje mszalne Kandydaci do bierzmowania Kolęda Margaretki Ministranci Młodzież Ogłoszenia parafialne Róże Różańcowe Sprzątanie Kościoła Sprzątanie kościoła - Droginia Sprzątanie kościoła - Osieczany Uncategorized Wypominki Zapowiedzi 0

 

1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkanocną. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca maja. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

2. W dniu dzisiejszym, na Mszy o godz. 11.00, dzieci z klas trzecich z Drogini i Osieczan przystąpią po raz pierwszy do komunii św. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości i za przekazane parafii dary. Dziękuję pani katechetce Agacie za prowadzoną katechezę i pomoc w dzisiejszej uroczystości.

3. Za tydzień, w niedzielę 14 maja, na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z klas czwartych z Drogini i Osieczan obchodzić będą rocznicę pierwszej komunii świętej. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych i Paniom Katechetkom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości oraz za dar dla parafii.

4. W środę 10 maja, na Mszy św. o godz. 18.00, młodzież z klas ósmych z Drogini i Osieczan przyjmie sakrament bierzmowania. Młodzieży sakramentu tego udzieli ks. bp Robert Chrząszcz.

5. Z kalendarza liturgicznego:

  • we poniedziałek 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W kościele w Osieczanach nabożeństwa są codziennie przez cały maj o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza św. W Drogini nabożeństwa majowe są sprawowane we wtorki i czwartki o godz. 15.30, a Msze św. o godz. 16.00.

7. W miesiącu kwietniu na cele gospodarcze parafii złożono 5090 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Józef Braś i Maria Oleksy. Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.