Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA (15.05.2022)

15 maja 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. Przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w kościele w Osieczanach obywają się codziennie przez cały maj o godz. 17.30, po nabożeństwie msza św. W Drogini msza św. z nabożeństwem majowym sprawowana jest we wtorki, czwartki i soboty o godz. 16.00.

2. Dziękujemy rodzicom młodzieży z klas ósmych z Osieczan i Drogini za pomoc w przygotowaniu uroczystości sakramentu bierzmowania oraz złożony dar ołtarza, który zostanie przekazany krakowskiej Caritas.

3. Rozpoczyna się czas błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie plonów ziemi od klęsk żywiołowych. W tym tygodniu sprawowane będą msze św. w tej intencji: z Drogini, w poniedziałek 16 maja o godz. 16.00 w kościele w Drogini; z Osieczan z Brzysku, w piątek 20 maja o godz. 18.00 w kościele w Osieczanach. W następną niedzielę podane zostaną kolejne intencje o dobre urodzaje.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI będzie w poniedziałek 16 maja i rozpocznie się 15 minut później niż zwykle, o godz. 16.45.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu adoracja od godz. 17.15 z koronką do miłosierdzia Bożego i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy młodzież do poniesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu i panie do asysty ze świecami. Zapraszamy również do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijnie w strojach. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta o godz. 18.00. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

6.
W sobotę 21 maja, dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do komunii św. udadzą się na pielgrzymkę do Ludźmierza. Wyjazd o godz. 8.30.

7. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

8. O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy: Andrzeja i Annę Filas, Andrzeja i Zofię Bizoń, Tomasza i Sylwię Bizoń, Janusza i Zofię Talaga, Agnieszkę Horab, Kazimierza i Monikę Mielniczuk, Jana i Janinę Maślerz. W Drogini prosimy o posprzątanie kościoła: Stanisława i Krystynę Zembala, Pawła i Halinę Mleczek. Bóg zapłać za wykonaną pracę.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *