Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA(10.05.2020)

10 maja 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

Pan Jezus przypomina w dzisiejszej Ewangelii, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Zawierzmy Mu wszystkie sprawy naszej codzienności.

Przeżywając miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej, trwamy w modlitewnym uwielbieniu Maryi, Matki naszego Pana i naszej. Prosimy przez Jej wstawiennictwo, aby ta ciężka próba, którą przechodzimy, skończyła się i by powróciła perspektywa nadziei i pokoju. Oprócz nabożeństw majowych odprawianych codziennie w Osieczanach o godz. 1730, a w Drogini o godz. 1900 zapraszam również każdego dnia na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 2000 i modlitwę różańcową o godz. 2030. Szczególne zaproszenie kieruję do tegorocznych maturzystów, by czas matur i wyboru życiowej drogi zawierzali Jezusowi przez Maryję.

W środę (13.V.) wspomnienie NMP z Fatimy,39. rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II.

W czwartek (14.V.) święto św. Macieja Apostoła.

W piątek (15.V.) wspomnienie bł. Zofii Czeskiej Z racji III piątku miesiąca rano o godz. 615 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii

W sobotę (16.V.) przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

Zbliża się 100-lecie urodzin Jana Pała II. Program uroczystości w gablocie i na stronie internetowej naszej archidiecezji. Ze względu na epidemię budowa studni na Madagaskarze zostaje odłożona na czas po pandemii. Dziękując za osobę św. Jana Pawła II w naszej parafii w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 1130 przyjmiemy nowych ministrantów.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary przesłane na konto, złożone na tacę, wspierają w tym trudnym czasie naszą Parafię. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!” i modlimy się w Waszej intencji, szczególnie podczas nabożeństw majowych.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Paweł i Katarzyna Śmigla, Halina Gubała, Janusz i Dominika Szuba Szymon i Barabara Domanus, Mariusz i Agnieszka Nieckarz, Michał i Katarzyna Pękala Andrzej i Marta Horabik. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Andrzej i Anna Płachta, Radosław i Renata Żądło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *