Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA(29.04.2018)

29 kwietnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie i udział w odpuście ku czci patrona naszej Parafii św. Wojciecha: panu kościelnemu Januszowi, panu organiście Danielowi, chórowi , Orkiestrze OSP Droginia, Druhom OSP Droginia i Osieczany, LSO, Dzieciom Bożym, dzieciom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami, sprzątającym kościoły. Wszystkim wam za obecność i modlitwę. Dziękuję również ks. Andrzejowi Tekieli za jego obecność wśród nas i przewodniczenie sumie odpustowej. Dzieli się z nami dziś blaskami i cieniami swojej misyjnej posługi Wenezueli (linki do zdjęć:
https://drive.google.com/drive/folders/1OBEJOFOVrt_9xez9bltLRSNLJeSSoVCd?usp=sharing
https://drive.google.com/drive/folders/1_0tv_X01Mk73X3Iz-IxIBEU3uRahtDxs?usp=sharing).

Wspomagajmy Go naszą modlitwą i ofiarami.

Stowarzyszenie Hospicyjne BĄDŹMY RAZEM serdecznie dziękuje za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Zebrano kwotę 4131 zł.

Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie dziś o godz. 1500. Jak można zobaczyć rozpoczęły się prace związane z wymianą dachu i ociepleniem plebani. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii.

We wtorek (1.V.) o godz. 1730 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Proszę o przygotowanie asyst do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. Nabożeństwa majowe w Osieczanach będą o godz. 1730, a w Drogini o godz.1900. Zachęcam Was do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla uczniów klasy IV obu szkół przed rocznicą I Komunii.

W środę (2.V) przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W czwartek (3.V.) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte jak w każdą niedzielę. Odpust w Brzączowicach. Jest to także I czwartek miesiąca, nie będzie jednak modlitwy uwielbienia ze względu na uroczystość NMP, modlitwa uwielbienia będzie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

W piątek (4.V) wspomnienie św. Floriana, męczennika, który jest patronem hutników i strażaków oraz miasta Krakowa. Szczęśliwą służbę naszych strażaków z OSP Osieczany i Droginia powierzamy Jego opiece. I piątek miesiąca. Rano o 615 i wieczorem o 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi rano od 615 i po południu od 1700. W Drogini od 1900. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

W sobotę (5.V) wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, z racji I soboty miesiąca na godz. 1715 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca a następnie na nabożeństwo majowe.

W przyszłą Niedzielę (6.V) na Mszy świętej o godz. 1100 Uroczystość I Komunii Świętej.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę Rodziców dzieci I komunijnych. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Jacek i Sylwia Batko, Tadeusz i Barbara Daniek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *