Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

V Niedziela WIELKIEGO (18.03.2018)

19 marca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. O posługę światła proszę gimnazjalistów z klasy II. Droga Krzyżowa w piątek w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715 dla dzieci a dla dorosłych i młodzieży o godz. 615 i 18 30. W przyszła niedzielę zapraszamy na plenerową Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpocznie się ona o godz. 1845 w kościele. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

„Podziel się radością wielkanocną” – pod takich hasłem rozprowadzane są baranki Caritas na stół wielkanocny. Ofiary za baranki tradycyjnie przeznaczane są na pomoc potrzebującym.

W poniedziałek (19. III.) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Myślą i sercem chcemy towarzyszyć Ojcu Świętemu Franciszkowi w rocznicę inauguracji Jego pontyfikatu, a także wszystkim mężom, ojcom i w ogóle mężczyznom polecając ich opiece św. Józefa w realizacji codziennego powołania na wzór św. Józefa. Zapraszamy również na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach 14 – 15 kwietnia br. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

W środę (21.III.) o godz. 1800 Msza święta, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej na spotkanie zapraszam Zespół Charytatywny i wszystkie osoby pragnące się włączyć w jego pracę.

W sobotę (24.III.) zapraszam na kolejną próbę flashmoba Róża dla Jezusa Miłosiernego, która odbędzie się w strażnicy OSP Osieczany o godz. 930.

W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową – rozpoczyna się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy świętej, zaś uroczysta procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 1130. Odbędzie się także konkurs palm. Palmy na konkurs przynosimy w sobotę 24 marca br. w godzinach od 1500 do 1700 na plebanię. Do palmy należy dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem, wiekiem i adresem zamieszkania autora. Palmy zostaną ocenione, a wyniki ogłoszone w Niedzielę Palmową.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w i Osieczanach Drogini i za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Przed nami porządki świąteczne. Kolejność sprzątania jest podana w gablocie i na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *