Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

V Niedziela Zwykła(09.02.2014)

8 lutego 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej przypomniał wiernym, że „niedzielna Msza nie może być jedynie świątecznym wydarzeniem, tradycją czy okazją do spotkania towarzyskiego. Musi prowadzić do spotkania z Chrystusem i nas przemieniać. Niech nabożeństwo 40 godzinne, które dziś rozpoczynamy będzie pomocą do pogłębienia więzi z Chrystusem, który przychodzi do nas w czasie Eucharystii. Na zakończenie adoracji NIESZPORY o NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

Pomocą w stawaniu się solą ziemi i światłem świata jest modlitwa. W naszej parafii codziennie o godz. 625 odmawiamy różaniec, a po Mszy świętej porannej Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę o godz. 620 modlimy się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Przed wieczorną Mszą świętą w środy, piątki, soboty i niedziele o godz. 1715 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie dziękuję wszystkim prowadzącym modlitwę i zapraszam do wspólnej modlitwy.

We wtorek (11.II.) przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów. Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się w Bazylice o godz. 1200. W naszej parafii Msza święta dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych odbędzie się w sobotę 15 lutego br. o godz. 1000. Od godz. 930 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.. Prosimy o pomoc potrzebującym w dotarciu do kościoła.

W piątek (14.II.) przypada święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Apostołów Słowian, którzy są również współpatronami Europy. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych.

W sobotę (15.II.) młodzież z naszego dekanatu jest zaproszona do Myślenic na Karnawał Młodych. Bliższe informacje na plakacie lub w internecie na stronie Sanktuarium MB.

Serdecznie dziękujemy, najpierw za rozbieranie choinek i szopki panu kościelnemu i młodzieży. Dziękuję także za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. Uprzejmie proszę o powiadomienie jeżeli nie wybieramy się do sprzątania kościoła, aby w sobotę nie okazywało się, że do sprzątania jest tylko jedna rodzina. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Urszula Obajtek, Piotr i Bożena Januszewscy, Krzysztof i Klaudia Januszewscy, Władysław i Celina Domanus, Jakub i Karolina Madej, Janina Horabik, Maria Drożdż. Do posługi w kościele w Drogini prosimy rodziny: Piotr i Maria Batko, Anna Tekieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *