Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (14.05.2023)

14 maja 2023 Aktualności Chór parafialny Domowy Kościół Dzieci Boże Grupa Uwielbienia Grupy parafialne Intencje mszalne Kandydaci do bierzmowania Kolęda Margaretki Ministranci Młodzież Ogłoszenia parafialne Róże Różańcowe Sprzątanie Kościoła Sprzątanie kościoła - Droginia Sprzątanie kościoła - Osieczany Uncategorized Wypominki Zapowiedzi 0

1. Przeżywamy szóstą niedzielę Wielkanocną. Na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z klas czwartych z Drogini i Osieczan obchodzą rocznicę pierwszej komunii świętej. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych i Paniom Katechetkom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości oraz za dar dla parafii. W Krakowie odbywa się tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W poniedziałek 15 maja spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VI będzie o godz. 16.00, dla kl. VII o godz. 16.45

4. Rozpoczyna się czas błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie plonów ziemi od klęsk żywiołowych. W tym tygodniu sprawowane będą Msze św. w tej intencji: z Banowic Zachodnich w poniedziałek 15 maja o godz. 19.00; z Osieczan z Brzysku we wtorek 16 maja o godz. 19.00; z Banowic Wschodnich I i II w środę 17 maja o godz. 19.00; z Drogini w czwartek 18 maja o godz. 16.00; z domów koło kościoła w Osieczanach w sobotę 20 maja o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu adoracja od godz. 17.30 z nabożeństwem majowym, procesją eucharystyczną wokół kościoła i koronką do miłosierdzia Bożego. Zapraszamy młodzież do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu i panie do asysty ze świecami. Zapraszamy również do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijnie w strojach. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta o godz. 18.00. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.