Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (14.05.2023)

14 maja 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. Przeżywamy szóstą niedzielę Wielkanocną. Na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z klas czwartych z Drogini i Osieczan obchodzą rocznicę pierwszej komunii świętej. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych i Paniom Katechetkom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości oraz za dar dla parafii. W Krakowie odbywa się tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W poniedziałek 15 maja spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VI będzie o godz. 16.00, dla kl. VII o godz. 16.45

4. Rozpoczyna się czas błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie plonów ziemi od klęsk żywiołowych. W tym tygodniu sprawowane będą Msze św. w tej intencji: z Banowic Zachodnich w poniedziałek 15 maja o godz. 19.00; z Osieczan z Brzysku we wtorek 16 maja o godz. 19.00; z Banowic Wschodnich I i II w środę 17 maja o godz. 19.00; z Drogini w czwartek 18 maja o godz. 16.00; z domów koło kościoła w Osieczanach w sobotę 20 maja o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu adoracja od godz. 17.30 z nabożeństwem majowym, procesją eucharystyczną wokół kościoła i koronką do miłosierdzia Bożego. Zapraszamy młodzież do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia baldachimu i panie do asysty ze świecami. Zapraszamy również do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijnie w strojach. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta o godz. 18.00. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *