VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (22.05.2022)

21 maja 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. Przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną. Od poniedziałku rozpoczynają się modły o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W naszej parafii na mszach św. prosić będziemy się o urodzaje:

• w poniedziałek 23 maja, o godz. 19.00, intencja z Banowic Zachodnich (kapliczka)
  • w środę 25 maja, o godz. 19.00, intencja z Banowic Wschodnich (kapliczka)
  • w czwartek 26 maja, o godz. 18.00, intencja z Osieczan, domy koło kościoła (kościół w Osieczanach)
  • w piątek 27 maja, o godz. 16.00, intencja z Tulej (kościół w Drogini)
  • w poniedziałek 30 maja, o godz. 18.00, intencja od mieszkańców Centrum Wschód (kościół w Osieczanach).

• we wtorek 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
  • w czwartek 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

3.
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII będzie w poniedziałek 23 maja o godz. 16.30.

4. W celu ujednolicenia harmonogramu nabożeństw, Msze św. wieczorne od czerwca do sierpnia będą sprawowane tak jak w pozostałe miesiące roku, tj. o godz. 18.00 w Osieczanach i o godz. 16.00 w Drogini.

5.
W związku z Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim Juniorów, w sobotę 28 maja br., zostanie zamknięty ruch drogowy na odcinku Droginia – Brzezowa. Utrudnienia w ruchu będą do godziny 12.00. Za te niedogodności przeprasza organizator wraz z policją.

6. O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy: Wojciecha i Janinę Bała, Elżbietę i Bogdana Opryszek, Jerzego i Marię Mróz, Andrzeja i Annę Karcz, Przemysława i Dorotę Sikora, Stanisława i Teresę Piekarz, Józefa Olesek. W Drogini prosimy o posprzątanie kościoła: Mirosława i Ewę Wilczyńskich, Krzysztofa i Grażynę Krupa. Bóg zapłać za wykonaną pracę.