Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA(17.05.2020)

17 maja 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Od dziś obowiązują nowe zasady dotyczące liczby wiernych uczestniczących w Mszach świętych i nabożeństwach – jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Wierni gromadzący się w kościołach na sprawowaniu liturgii i poza nią są nadal zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Przypominam również o konieczności zachowania odpowiednich odległości między poszczególnymi osobami. Zapraszam do uczestnictwa we Mszach świętych w niedzielę i w tygodniu, a także do spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Zapraszam również do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Źródło zawiesił swoją działalność. Tych, którzy go prenumerowali zapraszam do prenumeraty Gościa Niedzielnego bądź Niedzieli. Zapraszam również nowych czytelników do zapisów na prenumeratę w zakrystii.

Od dziś również dzieci poniżej 13 roku życia mogą wychodzić same się. Zapraszam zwłaszcza dzieci na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie w Osieczanach o godz. 1730, w Drogini o godz. 1900, młodzież zaś zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 2000 i Różaniec o godz. 2030 Od niedzieli 31 maja zapraszam dzieci na Mszę świętą o godz. 1130. Proszę o przyniesienie owieczki Magdy.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

W poniedziałek (18.V.) przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tym dniu o godz. 700 papież Franciszek odprawi Mszę świętą przy jego grobie w Bazylice św. Piotra /transmisja w TVP1/ a o godz. 2000 wygłosi słowo do Polaków /transmisja w TVP1 i na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej/. Natomiast o godz. 1700 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego /transmisja w TVP3/.

Z racji na orędzie papieża Franciszka w poniedziałek 18 maja o godz. 2000 Adoracja i Różaniec rozpoczną się o godz. 2030.

Od poniedziałku, 18 maja codziennie o godz. 1500 z Kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny będzie transmitowana przez TVP3 w paśmie ogólnopolskim modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej z 2002 r. za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny, a „jeżeli wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

W piątek (22.V.) – wspomnienie św. Rity. Po Mszy świętej wieczornej modlitwy do świętego Michała Archanioła.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Ryszard i Agnieszka Mitan, Aleksandra Solarska, Stanisław i Genowefa Mitan, Marian i Małgorzata Słowik, Stanisław i Emilia Górka, Józef i Halina Słowik, Piotr i Agnieszka Węgreccy. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Kazimierz i Aleksandra Cegielscy, Tadeusz i Elżbieta Kudas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *