Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VI Niedziela WIELKIEGO POSTU – Niedziela Palmowa(25.03.2018)

24 marca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niedziela Palmowa jest przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Młodzieży. Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżowa ulicami naszej parafii prowadzoną przez młodzież z ks. Diakonem Dariuszem dziś o godz. 1845 oraz na Gorzkie Żale, które odprawiamy w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. O posługę światła proszę uczniów klasy 7, a po Gorzkich Żalach zapraszam ich po odbiór indeksów. Przed kościołem można nabyć Baranki Wielkanocne Caritasu

W Wielki Poniedziałek (26. III.) DZIEŃ SPOWIEDZI w naszej parafii od godz. 1500 do 1800 z półgodzinną przerwą od 1630.

W Wielką Środę (28. III.) o godz. 1800 Msza święta, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK (29.III.) – dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii.
Msza Krzyżma Świętego pod przewodnictwem Abp. Marka Jędraszewskiego odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 1000. Do koncelebry zaproszeni są kapłani, z którymi przybywa młodzież oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Młodzież i dzieci z naszej parafii wyjeżdżają o godz. 900. Zbiórka przy kościele.

MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZ. 19.00. Na zakończenie liturgii procesja do Ciemnicy. O godz. 2030 odśpiewamy I część Gorzkich Żali. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie trwać do godz. 2200.

WIELKI PIĄTEK
(30.III.) nie ma Mszy świętej, ponieważ najdoskonalszą ofiarę z samego siebie złożył na Golgocie Jezus Chrystus. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Adoracja Pana Jezusa rano od godz. 800. O godz. 1100 Droga Krzyżowa dla dzieci. O 1500 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Na wielkopiątkową LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ ZAPRASZAMY NA GODZ. 1900. Na zakończenie liturgii procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego. Tam będziemy trwać przy Panu Jezusie na całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 2100. Porządek adoracji w gablocie i na stronie internetowej.

WIELKA SOBOTA
(31.III.) jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy świętej. Liturgia Wigilii paschalnej bowiem, sprawowana późno wieczorem, jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Błogosławienie pokarmów w Osieczanach od godz. 930 do 1130 co pół godziny. W Drogini o godz. 1200. Przychodząc na błogosławienie pokarmów pamiętajmy, że trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia i kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

WIELKANOCnajwiększe święto chrześcijan. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 2000, A ZAKOŃCZY PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ. Chcemy rozwijać tradycję sięgającą I wieków chrześcijaństwa. W czasie Wigilii Paschalnej odnawiamy przyrzeczenia z Chrztu świętego. Na Chrzcie otrzymaliśmy białą szatę symbol łaski uświęcającej. Proszę, aby na tę liturgię każdy przyszedł ubrany na biało lub przynajmniej z jakimś białym elementem stroju. Prosimy o przyniesienie świec. Serdecznie zapraszam poszczególne stany do niesienia feretronów, chorągwi, baldachimu, dzieci do sypania kwiatków.

Msze święte w niedzielę zmartwychwstania o godz. 700, 830, 1000,1130 i 1800. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą odprawione o godz. 1730. Po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. W poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy świętej o godz. 1800.

Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami Bożej Miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *