Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VI Niedziela Zwykła(16.02.2020)

19 lutego 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Dziękujemy Bogu za dar Jego przykazań, które stoją na straży ludzkiej godności, prawdy i wzajemnej miłości. Niech nabożeństwo 40-godzinne,które przeżywamy, poprzez spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym pomoże nam jeszcze pełniej żyć na co dzień Boża mądrością zawartą w przykazaniach. Porządek adoracji umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Na zakończenie adoracji NIESZPORY o NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

W środę (19. II.) o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Święta.

W czwartek (20. II.) wspomnienie bł. Hiacynty i Franciszka Marto z Fatimy.

W piątek (21. II.) wspomnienie św. Piotra Damiana, bpa i dra Kościoła. III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Rano od godz. 615 i wieczorem od godz.1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz.1800 Msza święta. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (22. II.) przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Józef i Bogusława Nieckarz, Marek i Małgorzata Nieckarz, Stanisław i Bożena Wielowscy, Aleksander i Katarzyna Modes, Jan i Janina Pawlik, Adam i Edyta Górka, Barbara i Jan Włodarczyk. Do posługi w kościele w Drogini prosimy rodziny: Kamil i Irena Sobczak, Wojciech i Teresa Banowscy.

Z okresowym brakiem wody dobrej jakości coraz częściej spotykamy się nawet w naszej szerokości geograficznej. Jednak na Madagaskarze – wyspie leżącej u wybrzeży Afryki – to ogromny problem, który zagraża życiu i zdrowiu wielu ludzi. Walcząc o przeżycie, korzystają z wody zanieczyszczonej, która przenosi choroby. Rozwiązaniem jest budowa nowoczesnych studni głębinowych. Technologia, która u nas jest powszechnie dostępna, tam bywa luksusem ratującym życie. Z okazji 100-lecia urodzin świętego Jana Pawła II naszą pamiątką może być ufundowanie studni dla mieszkańców Madagaskaru Koszt budowy studni w całości (projekt, materiały, robocizna) to ok. 20.000. Jeżeli taka propozycja upamiętnienia Roku Świętego Jana Pawła II wam odpowiada proszę przez najbliższe dwa tygodnie o deklaracje kwoty wsparcia osobiście, telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Zapraszamy na pielgrzymki: na beatyfikację sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego(pielgrzymka dwudniowa koszt 350 zł. jednodniowa koszt 175zł.) oraz do Lourdes w dnia od 21 do 24 maja br. koszt ok 1300 zł. Proszę o zgłoszenia przez najbliższe dwa tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *