Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA    (12.05.2024)

11 maja 2024 Ogłoszenia parafialne 0

1. W liturgii Kościoła przeżywamy 7. niedzielę Wielkanocną, w czasie której obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 17.30, w ramach trwającego w naszej Archidiecezji Kongresu Eucharystycznego, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów o włączenie się w to nabożeństwo. Porządek adoracji wywieszony jest w gablotach oraz został zamieszczony na stronie internetowej parafii. Dzisiaj też odbywa się uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 14 maja święto św. Macieja, apostoła; 
  • w czwartek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona.

3. W środę 15 maja, na Mszy św. o godz. 18.00, uczniowie z kl. VIII przystąpią do sakramentu bierzmowania. Tego sakramentu udzieli im ks. bp Damian Muskus. W tym dniu nabożeństwo majowe wyjątkowo rozpocznie się o godz. 17.15.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. Od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informacje o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

5. W sobotę 18 maja, będzie czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 18.00 Msza św., a po mszy procesja światła. Serdecznie zapraszamy.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.