Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA (21.05.2023)

21 maja 2023 Aktualności Chór parafialny Domowy Kościół Dzieci Boże Grupa Uwielbienia Grupy parafialne Intencje mszalne Kandydaci do bierzmowania Kolęda Margaretki Ministranci Młodzież Ogłoszenia parafialne Róże Różańcowe Sprzątanie Kościoła Sprzątanie kościoła - Droginia Sprzątanie kościoła - Osieczany Uncategorized Wypominki Zapowiedzi 0

1. Przeżywamy siódmą niedzielę Wielkanocną, w czasie której obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W rozpoczynającym się tygodniu poprzez modlitwę przygotowywać się będziemy do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
  • w piątek 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

3. W sobotę 27 maja w katedrze na Waweli odbędą się święcenia prezbiteratu. Módlmy się za nowo wyświęconych kapłanów, aby na chwałę Boga i dla pożytku ludzi podjęli posługę w Winnicy Pańskiej.

4. W naszej parafii, w sobotę 27 maja, będzie czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 20.00 Msza św., a po mszy procesja światła. Zapraszamy serdecznie.

5. Organizator wyścigu kolarskiego wraz z policją informują o zamknięciu ruchu i utrudnieniach, które powstaną dnia 27.05.2023, w godzinach od 10.00 do 11.30, na drodze z Drogini w kierunku Kornatki nad Zalewem. Za wszelkie utrudnienia przeprasza Organizator, WLKS Krakus.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.