Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO(2.06.2019)

2 czerwca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

Przeżywając uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamiamy sobie, że najważniejszym celem naszej ziemskiej pielgrzymki jest przebywanie z Bogiem w niebie na całą wieczność.

W poniedziałek (3.VI.) ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z klasy 8 SP i 3 Gimnazjum na Mszy świętej o godz. 1800. Wcześniej od godz. 1730 czuwanie
modlitewne przed Bierzmowaniem
. Serdecznie dziękuję Rodzicom i młodzieży za posprzątanie kościoła i terenu wkoło na Bierzmowanie i Prymicje oraz za wykoszenie trawy. Wykonali kawał fantastycznej roboty. Dziękuję również Różom Różańcowym za troskę o kwiaty.

W czwartek (6.VI.) Rocznica Konsekracji kościoła w Drogini, I czwartek miesiąca po Mszy świętej wieczornej zapraszam na modlitwę uwielbienia. Msza w Drogini o godz. 1700.

W piątek (7. VI.) I piątek miesiąca. Rano o 615 i wieczorem o 1815 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi rano od 615 i po południu od 1800. W Drogini od 1630.

W sobotę (8 .VI.) jest organizowana Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt wyjazdu 15 złotych. Bliższe informacje w zakrystii.

W przyszła niedzielę 9 czerwca br. odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Serdecznie zapraszamy do udziału w marszu w Myślenicach. Rozpoczęcie na Myślenickim Rynku  godz. 1500.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Antoni i Danuta Topol, Aleksander Hujdus, Andrzej i Irena Funek, Tadeusz i Irena Kępa, Adam i Władysława Kowal, Roman i Zofia Pawłowscy, Czesław i Zofia Marcinek. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Stanisław i Janina Banowscy, Tomasz i Anna Karlińscy, Krzysztof i Monika Batko.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Będziemy ją przeżywać w czwartek 20 czerwca br. Jest to uroczystość całej parafii. Jezus pragnie przyjść, aby widzieć i błogosławić nasze zagrody „i jak się jego dzieciom powodzi”. Niech przygotowanie tej uroczystości będzie naszym wspólnym działaniem. W tym roku Msza święta na Dąbrowie, a po niej procesja do Kościoła w Osieczanach. O przygotowanie ołtarza do Mszy świętej prosimy mieszkańców Dąbrowy.

I ołtarz mieszkańcy Osieczan Brzyzek

II ołtarz mieszkańcy Osieczan Kmiecie

III ołtarz mieszkańcy Osieczan pod Buliną

IV ołtarz mieszkańcy Osieczan od Zarabia

Na spotkanie w sprawie budowy ołtarzy zapraszam we wtorek 4 czerwca na godz. 1800.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *