Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

VII Niedziela Zwykła(23.02.2020)

24 lutego 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Dziś Kościół w Polsce rozpoczyna 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach.”.
Kościół zaprasza nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Dziś także ostatni dzień nabożeństwa 40-godzinnego. Porządek nabożeństwa w gablocie i na stronie internetowej. na zakończenie adoracji NIESZPORY o NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

W środę (26.II.) – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w Osieczanach o godz. 700, 830i 1800.W Drogini i o godz.1600.

W piątek (28.II.) rozpoczniemy nabożeństwa drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 615 i o godz. 2030, dla dzieci o godz. 1715. W Drogini Droga Krzyżowa o 1530, a po niej Msza święta.

W piątek 28 lutego będziemy gościć w naszej parafii ks. Biskupa Zdzisława Błaszczyka z Rio de Janerio, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji księdza biskupa i młodzieży bierzmowanej.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Drogini o godz. 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Kazania będą głosić księża i klerycy z seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Obejmijmy ich naszą modlitwą. Również naszą modlitwą obejmijmy ks. Tomasza Steca, który w dniach od 8 do 11 marca br. będzie prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Program w gablocie i na stronie internetowej.

Jak w ubiegłych latach zapraszam, aby podczas Gorzkich Żali przygotowujący się do sakramentu Bierzmowania adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie ze świecami w rękach: pierwsza i czwarta niedziela w. p. – klasa 8, druga i piąta niedziela w. p. – klasa 7, trzecia i szósta niedziela w. p. – klasa 6.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Paweł i Renata Czopek, Paweł i Karolina Kasperek, Stefan i Maria Mardaus, Celina Hara, Bogdan i Renata Galas, Jan i Stanisława Serafin, Mariusz i Małgorzata Kasprzyccy. Do posługi w kościele w Drogini prosimy rodziny: Karol i Barbara Wygoda, Józef i Danuta Irzyk, Maria Jasek.

Dziękuję za zgłoszenia do projektu budowy studni głębinowej dla mieszkańców Madagaskar. Poprzez to dzieło chcemy upamiętnić 100-lecia urodzin świętego Jana Pawła II. Koszt budowy studni w całości (projekt, materiały, robocizna) to ok. 20.000. Jest kilka deklaracji o łącznej kwocie 2200 zł. By myśleć o zgłoszeniu projektu potrzeba przynajmniej 10.000 zł. 100 lecie urodzin przypada 18 maja br. Na deklaracje czekamy do 8 marca br.

Zapraszamy na pielgrzymki: na beatyfikację sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca br. koszt 175zł. oraz do Lourdes w dnia od 21 do 24 maja br. koszt ok 1300 zł. Proszę o zgłoszenia przez najbliższe dwa tygodnie.

Zapraszam również do poparcia projektu organizacji II Spartakiady dla uczniów szkół podstawowych z Drogini i z Osieczan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *