Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Wniebowstąpienie Pańskie (16.05.2021)

15 maja 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego każe nam podnieść oczy do Boga i do nieba, które jest ostatecznym celem człowieka. Zechciejmy wśród zgiełku i wrzawy tego świata często oglądać się na tę prawdziwą ojczyznę, pamiętając, że każdy z nas jest  pielgrzymem w drodze do wieczności.

Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do kościoła codziennie o godz. 17.30, w Drogini we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 16.00. Bóg zapłać również za śpiew litanii przy kapliczkach. W czasie nabożeństw majowych odmawiać będziemy w tym tygodniu modlitwy Septenny do Ducha Świętego.

W poniedziałek o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta przy kapliczce na Brzyzku w intencji urodzajów i o błogosławieństwo na roli.

W piątek III piątek miesiąca, od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Rano będzie adoracja od godz. 6.15, różaniec i koronka do Miłosierdzia Bożego oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi. Po południu spowiedź od godz. 17.00 i nabożeństwo majowe o 17.30, które zakończymy procesją eucharystyczną. Zapraszamy młodzież do poniesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, mężczyzn do poniesienia baldachimu i panie do asysty ze świecami. Zapraszamy również do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijnie w strojach. Po procesji Msza święta w intencji odnowy moralnej rodzin.

W najbliższą niedzielę przeżywamy Zesłanie Ducha Świętego. Grupa uwielbienia zaprasza w sobotę wieczorem na wigilijne czuwanie przed tą uroczystością. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00. Prosimy, by w czuwaniu wzięli udział również kandydaci do bierzmowania.

Dla klasy VIII przygotowującej się do bierzmowania będzie spotkanie we wtorek o godz. 17.00, następnie nabożeństwo majowe i Msza święta.

Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii, dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościołów. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach: Józef i Maria Filuciak, Piotr i Monika Filuciak, Zbigniew i Izabela Ralscy, Marcin i Barbara Ralscy, Agnieszka i Marcin Spyrka, Renata i Janusz Tułacz, Izabela i Dariusz Szczepkowscy. W Drogini: Adam i Ewelina Piwowarczyk, Artur i Iwona Talaga.

W sanktuarium myślenickim od najbliższej soboty przez tydzień będzie możliwość modlitwy przy obrazie Matki Bożej Solidarności Robotników, kopii nowohuckiego krzyża i relikwiach bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Powitanie Obrazu będzie w sobotę o godz. 17.00, a następnie Msza święta w intencji Ludzi Pracy.

Do 5 czerwca obowiązuje limit 1 osoba na 15 m2 powierzchni kościoła.

Za tydzień 23 maja ksiądz prałat obchodzi 45 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Już teraz z tej okazji składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do dziękczynnej modlitwy w przyszłą niedzielę w Drogini o godz. 10.00 i w Osieczanach o godz. 11.30.

W czwartek na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie w sprawie przygotowania procesji Bożego Ciała, którą przejdziemy w tym roku od szkoły w Osieczanach. O przygotowanie ołtarza do Mszy świętej będziemy prosić OSP z Osieczan, I ołtarz: mieszkańców od Zarabia, Kmiecie i Centrum Zachód, II ołtarz:  Pod Buliną i Centrum Wschód, III ołtarz: Brzyzek i domy koło kościoła, IV ołtarz: Dąbrowa I i II.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *