Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XI Niedziela Zwykła (14.06.2020)

13 czerwca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

Pragnę gorąco podziękować za
przygotowanie procesji i ołtarzy na Boże Ciało, za wszelką posługę w czasie Bożego Ciała i trwającej oktawy. Dziękuję OSP Droginia i Osieczany, Paniom niosącym światło, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Oazie, Panu kościelnemu Januszowi, panu organiście Danielowi, bratu Ryszardowi, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św., dzieciom i ich rodzicom, niosącym feretrony. obrazy i nagłośnienie, grupom budującym ołtarze, sprzątającym i dekorującym drogę,
oraz wszystkim uczestnikom procesji. Niech Chrystus Eucharystyczny obficie obdarzy Was swoją łaską. Bóg Zapłać za piękne świadectwo współpracy. Trwa oktawa
Bożego Ciała. Codziennie gromadzimy się w naszym kościele dziękując za rzeczywistą obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina. O godz. 1815 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. O 1830 nabożeństwo z procesją eucharystyczna wokół kościoła, a następie Msza święta. Serdecznie dziękuję również za Waszą modlitwę, ofiarowane Msze święte, wszelkie dobre słowa, które usłyszałem w wypowiadanych życzenia i niesamowite prezenty, które otrzymałem z okazji 25-lecia kapłaństwa, którym mnie obdarzył Miłosierny Bóg.

W poniedziałek (15.VI.) wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

W środę (17.VI.) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W czwartek (18.VI.) zakończenie Oktawy Bożego – małe święto dzieci: uczniowie klas czwartych będę przeżywać rocznicę swojej pierwszej Komunii, odbędzie się błogosławieństwo małych dzieci, a dla tych dzieci, które w czasie procesji sypały kwiatki oraz dzwoniły dzwoneczkami – niespodzianka.

W piątek (19.VI.) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji III piątku miesiąca rano od godz. 615 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wieczorem od godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie procesja eucharystyczna i Msza święta o godz. 1800 ze względu na odpust w Bysinie. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby pragnące posługi sakramentalnej proszę o ich zgłoszenie w zakrystii.

W sobotę (20.VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary. O sprzątanie kościoła w Osieczanach proszę rodziców kolejnej grupy dzieci przezywających I Komunię Świętą. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Józef i Maria Tekieli, Anna Śmigla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *