Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA (18.06.2017)

19 czerwca 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

(18.06.2017)

 

 

 

 

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 1830 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną, a następnie Msza święta. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, młodzież do feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków.

Dzisiaj, po każdej Mszy Św. wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego „BĄDŹMY RAZEM” będą prowadzili zbiórkę na potrzeby dzieci i dorosłych z naszego regionu, będących pod opieką hospicjum domowego z Wiśniowej. Fundusze są zbierane na zakup specjalistycznego sprzętu.

W czwartek (22.VI.) na zakończenie oktawy przynosimy do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po Mszy świętej tradycyjny w tym dniu obrzęd błogosławieństwa dzieci, a przed kościołem na dzieci, które uczestniczyły w oktawie będzie czekać niespodzianka.

W piątek (23.VI.) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystość ta przeżywana jest także jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jest to także dzień zakończenia roku szkolnego. Na Mszy św. o godz. 800 będziemy dziękować razem z dziećmi, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Pozostałe Msze święte w tym dniu w Osieczanach o godz. 700 i ze względu na odpust w Bysinie o 1800. W Drogini o godz. 1700.

W piątek obchodzimy również Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

W sobotę (24.VI.) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Serdecznie dziękujemy, za plewienie, koszenie trawy, za sprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na Uroczystość Bożego Ciała i dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Janusz i Dorota Zięba, Jan i Józefa Batko, Marcin i Edyta Batko, Michał i Anna Frosztęga, Tomasz i Katarzyna Kostrzewa, Jakub i Dorota Pokojowy. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jan i Lucyna Rogowiec, Artur i Iwona Talaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *