Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XII Niedziela Zwykła (25.06.2017)

25 czerwca 2017 Ogłoszenia parafialne 0

Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem” składa serdeczne podziękowanie za okazaną życzliwość i wsparcie chorych będących pod opieką hospicjum kwotą 4171 zł. zebraną w ramach kwesty w ubiegłą niedzielę.

We wtorek (27.VI.) wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

W środę (28.VI.) wspomnienie św. Ireneusza bp. i m. O godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo czynna od 1700 do 1800.

W czwartek (29.VI.) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszej parafii o godz. 700, 830, 1700 w Drogini, i o 1900. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż nie ma w tym dniu obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz solenizantów, a szczególnie naszego kochanego ks. Prałata Piotra w dniu jego imienin.

W piątek (30.VI.) uroczystość rocznicy Poświęcenia (Konsekracji) naszej Parafialnej Świątyni. Niech będzie to dzień dziękczynienie Bogu za jego obecność w tym domu modlitwy i prośby, aby nasza wspólnota parafialna była rodziną zjednoczoną wiarą. Msze święte o godz. 700 i 1900..

W sobotę (1.VII.) wspomnienie św. Ottona, bpa. Z racji I soboty miesiąca rano od godz. 615 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a wieczorem na godz. 1815 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. Po zakończeniu pewnego etapu prac związanych z kościołem w Drogini, w przyszłym miesiącu chcemy rozpocząć malowanie dachu na kościele w Osieczanach, a na jesień wymianę dachu na plebanii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Halina Szymska, Józef i Alicja Zięba, Jan i Małgorzata Olesek, Zbigniew i Martyna Szlachetka, Grzegorz i Iwona Kurdziel, Dariusz i Monika Oprzędek. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jacek i Sylwia Batko, Tadeusz i Barbara Daniek.

Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim naszym Parafianom dzieciom, młodzieży, dorosłym życzymy udanego wypoczynku, udanych urlopów. W okresie wakacyjnym nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *