Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA(23.06.2019)

23 czerwca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy wszystkim tatusiom serdeczne życzenia i zawierzamy ich opiece św. Józefa. Jak Ojciec ma chronić rodzinę tak my dziękując za naszych Ojców chrońmy rodzinę Kościoła przed zniszczeniem.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 1830 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną, a następnie Msza święta. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, młodzież do feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków. Równocześnie pragnę podziękować za przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała wszystkim przygotowującym ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami, dzieciom pierwszokomunijnym ministrantom, lektorom, Oazie,. Druhom i Druhnom z OSP Droginia i Osieczany, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Droginia, młodzieży niosącej nagłośnienie, niosącym feretrony i chorągwie, paniom niosącym światło, Panu organiście Danielowi Zdziebko, panu kościelnemu Januszowi Talaga i Wam za modlitwę i obecność. Było to naprawdę wielkie świadectwo wiary.

Dzisiaj, po każdej Mszy Św. wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego „BĄDŹMY RAZEM” będą prowadzili zbiórkę na potrzeby dzieci i dorosłych z naszego regionu, będących pod opieką Hospicjum Domowego Królowej Apostołów z Wiśniowej. Fundusze są zbierane na zakup specjalistycznego sprzętu.

W czwartek (27.VI.) wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy oraz św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dra Kościoła oraz zakończenie oktawy Bożego Ciała. Przynosimy do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po Mszy świętej tradycyjny w tym dniu obrzęd błogosławieństwa dzieci, a przed kościołem na dzieci, które uczestniczyły w oktawie będzie czekać niespodzianka.

W piątek (28.VI.) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystość ta przeżywana jest także jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze święte w tym dniu o godz. 700 i ze względu na odpust w Bysinie o godz. 1800

W sobotę (29.VI.) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszej parafii o godz. 700, 830, 1700 w Drogini, i o 1900. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż nie ma w tym dniu obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz solenizantów, a szczególnie naszego kochanego ks. Prałata Piotra w dniu jego imienin.

W przyszłą niedzielę (30.VI.) uroczystość rocznicy Poświęcenia (Konsekracji) naszej Parafialnej Świątyni. Niech będzie to dzień dziękczynienie Bogu za jego obecność w tym domu modlitwy i prośby, aby nasza wspólnota parafialna była rodziną zjednoczoną wiarą.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Józef i Bernadeta Włodarczyk, Tadeusz i Magdalena Rapacz, Leszek i Jolanta Tekieli, Stanisław i Elżbieta Podmokły, Mirosław i Anna Banaś, Edward i Małgorzata Mistarz, Małgorzata Pastuszczak. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Maria Salawa, Zbigniew i Halina Salawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *