Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA(24.06.2018)

1 lipca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Dziś przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przez jego wstawiennictwo prośmy o potrzebne łaski oraz Boże błogosławieństwo dla wszystkich dzisiejszych solenizantek i solenizantów

W środę (27.VI.) wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

W piątek (29.VI.) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszej parafii o godz. 700, 830, 1700 w Drogini, i o 1900. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż nie ma w tym dniu obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz solenizantów, a szczególnie naszego kochanego ks. Prałata Piotra w dniu jego imienin. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę (30.VI.) uroczystość rocznicy Poświęcenia (Konsekracji) naszej Parafialnej Świątyni. Niech będzie to dzień dziękczynienie Bogu za jego obecność w tym domu modlitwy i prośby, aby nasza wspólnota parafialna była rodziną zjednoczoną wiarą. Msze święte o godz. 700 i 1900..

W przyszłą niedzielę (1.VII.) naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć pracę misjonarzy w Peru posługujących w dzielnicach biedy. Sytuację życia chrześcijan w tamtym rejonie przybliży nam Katarzyna Jawor świecka misjonarka pochodząca z Myślenic.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: . Wojciech i Janina Bała, Elżbieta i Bogdan Opryszek, Jerzy i Maria Mróz, Andrzej i Anna Karcz, Przemysław i Dorota Sikora, Stanisław i Teresa Piekarz, Józef Olesek. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Stanisław i Janina Banowscy, Tomasz i Anna Karlińscy.

Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim naszym Parafianom dzieciom, młodzieży, dorosłym życzymy udanego wypoczynku, udanych urlopów. W okresie wakacyjnym nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *