Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XIII Niedziela Zwykła(02.07.2017)

1 lipca 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

Rozpoczął się czas wakacji. Zachęcamy do udziału we Mszy św. niedzielnej w miejscu wakacyjnego pobytu, zwracamy również uwagę na potrzebę odpowiedniego stroju w czasie Eucharystii, tak by był on godny i wygodny, a nie tylko wygodny.

Serdecznie witamy w naszej parafii młodzież przeżywającą rekolekcje wraz z ks. Adamem Kurdasem. Na czas rekolekcji i wypoczynku życzymy im światła i mocy Ducha Świętego.

We wtorek (4.VII.) rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

W środę (5.VII.) o godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (6.VII.) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. I czwartek miesiąca. Spowiedź od 1815, o godz. 1900 Msza święta, a po niej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2030. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Msza w Drogini o 1700.

W piątek (7.VII.) I piątek miesiąca. Rano od 615 i wieczorem od 1800 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do spowiedzi świętej w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1800, a w Drogini od 1630.

W sobotę (8.VII.) wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

W przyszły poniedziałek (10.VII.) między godziną 1000 a 1100 przez naszą parafię będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się przy kościele na godzinny odpoczynek. Jak w ubiegłym roku postarajmy przygotować słodki poczęstunek dla pątników zmierzających do domu naszej kochanej Matki.

Serdecznie dziękuje trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kościoła w Osieczanach proszę rodziny: Roman i Maria Luzar, Zdzisław i Józefa Mitan, Grzegorz Wójtowicz, Stanisław i Józefa Depta, Adam i Helena Strzesak-Szlósarczyk, Krzysztof i Kornelia Szlósarczyk, Stanisław i Joanna Gubała – Janus. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Tadeusz i Izabella Drożdż, Władysława Drożdż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *