Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA(30.06.2019)

30 czerwca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem” składa serdeczne podziękowanie za okazaną życzliwość i wsparcie chorych będących pod opieką hospicjum kwotą 5121 złotych i 2 euro zebraną w ramach kwesty w ubiegłą niedzielę.

Serdecznie witamy w naszej parafii grupę młodych z archidiecezji łódzkiej przeżywającą rekolekcje oazowe wraz z księdzem moderatorem Maciejem Gortyńskim. Na czas rekolekcji i wypoczynku życzymy im światła i mocy Ducha Świętego.

W środę (3. VII.) święto św. Tomasza, apostoła. Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1900. Kancelaria w tym dniu będzie czynna wyjątkowo po Mszy świętej wieczornej.

W czwartek (4. VII.) rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie oraz I czwartek miesiąca. Spowiedź od 1815. O godz. 1900 Msza święta, a po niej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2030. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Msza w Drogini o 1700.

W piątek (5. VII.) wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy. Z racji I piątku miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1800 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do spowiedzi świętej w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1800, a w Drogini od 1630.

W sobotę (6.VII.) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, oraz patronalne święto chorych w Polsce oraz Apostolstwa Chorych. Z racji I soboty miesiąca rano od godz. 615 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a wieczorem na godz. 1815 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. Dziękuję panu Krzysztofowi Batko wraz z ekipą za wykoszenie skarpy przy kościele w Drogini. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Wojciech i Katarzyna Siuta, Kazimierz i Zofia Banowscy, Tomasz i Małgorzata Nosal, Andrzej i Anna Banowscy, Józef i Maria Kaczor, Stefan i Elżbieta Kania.
Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Władysław i Bożena Knapczyk, Józef i Grażyna Salawa.

Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim naszym Parafianom dzieciom, młodzieży, dorosłym życzymy udanego wypoczynku, udanych urlopów. W okresie wakacyjnym nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *