Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA(8.07.2018)

8 lipca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

W imieniu pani Katarzyny Jawor misjonarki świeckiej pracującej w Peru składam serdeczne podziękowanie za ofiarę złożoną na misje w ubiegłą niedzielę w kwocie 5830 zł 20 groszy i 15 euro. Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Bodzanowie składa serdeczne podziękowanie za ofiarę 3349 zł na budowę ich nowej świątyni parafialnej.

W poniedziałek ( 9.VII.) na godz. 1900 zapraszam na spotkanie rodziców, dzieci i młodzież wyjeżdżających na rekolekcje w czasie wakacji.

We wtorek (10.VII.) między godziną 1000 a 1100 przez naszą parafię będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się przy kościele na godzinny odpoczynek. Jak w ubiegłym roku postarajmy przygotować słodki poczęstunek dla pątników zmierzających do domu naszej kochanej Matki Zapraszam do pomocy na godz. 830.

W środę (11.VII.) święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy. Z racji 2 środy miesiąca zapraszam na kolejny dzień nowenny miesięcy przygotowującej nas do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Rozpoczęcie o godz. 1815. O godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W piątek (13.VII.) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. Różom Różańcowym za troskę o kwiaty przy kościele i przy plebanii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stanisław i Maria Wiśniewscy, Marcin i Monika Horab, Władysław i Anna Horab, Marek i Małgorzata Malinowscy, Tadeusz i Maria Szlachetka, Andrzej Stasiak, Elżbieta Czepiel. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Zbigniew i Stanisława Jaśkowiec, Bogdan i Anita Wójtowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *