Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XIX Niedziela Zwykła (13.08.2017)

12 sierpnia 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

Wraz z Matką Bożą Kalwaryjską, którą dziś wspominamy, dziękujemy Bogu za dary Jego Miłosierdzia, które nas umacniają na kalwaryjskich dróżkach naszego pielgrzymowania w blasku wiary, nadziei i miłości.

W poniedziałek (14.VIII.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe.

We wtorek (15.VIII.) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Zielnej/. Msze święte jak w niedzielę, poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej.

W środę (16.VIII.) wspomnienie św. Stefana. O godz. 1900 Msza Święta, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wszystkich chętnych do pomocy w organizacji dożynek zapraszam na spotkanie w środę o godz. 2000. Za wszelką pomoc już z serca dziękuję.

W czwartek (17.VIII.) święto św. Jacka, kapłana .

W piątek (18.VIII.) – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o 615 i wieczorem o 1815 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed wieczorną Mszą świętą na zakończenie nabożeństwa procesja eucharystyczna. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby prosimy o ich zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

W piątek (18.VIII.) o godz. 500 z Sanktuarium Narodzenia NMP w Myślenicach wyrusza Kompania na dróżki Pana Jezusa, a w sobotę na dróżki Matki Bożej. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy.

Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach zaprasza na Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, które będzie miało miejsce 22 sierpnia. O g. 17:00 rozpocznie się uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II. Zapisy na wyjazd w zakrystii lub w kancelarii

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Halina Żelazna, Zbigniew i Maria Maciuszek, Piotr i Joanna Ćwierz, Agnieszka Kwoka, Jan i Jadwiga Sąda, Andrzej i Maria Malinowscy. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jan i Maria Dróżdż, Paweł i Monika Banowscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *