Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA11. VIII. 2019 r.

2 sierpnia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem Dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia N.M.P. Początek o godz. 1500 Msza święta, a następnie procesja Współcierpienia NMP z bazyliki do Domku Matki Bożej.

We wtorek (13.VIII.) Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W środę (14.VIII.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, zakonnika. Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz.. 1900

W czwartek (15.VIII.) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Zielnej/. Msze święte jak w niedzielę, poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej.

W piątek (16.VII.) z racji III piątku miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Rano o godz. 615 i wieczorem o godz. 1815 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed wieczorną Mszą świętą procesja eucharystyczna. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy o godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (17.VII.) święto św. Jacka, kapłana.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: w środę Andrzej i Anna Filas, Andrzej i Zofia Bizoń, Tomasz i Sylwia Bizoń, Janusz i Zofia Talaga, Agnieszka Horab, Kazimierz i Monika Mielniczuk, Jan i Janina Maślerz, w sobotę: Wojciech i Janina Bała, Elżbieta i Bogdan Opryszek, Jerzy i Maria Mróz, Mateusz i Magdalena Mróz, Przemysław i Dorota Sikora, Stanisław i Teresa Piekarz, Józef Olesek. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: w środę Mariusz i Anna Dybeł, Witold i Anna Wawrzynek, Maria Banaś, w sobotę: Piotr i Maria Batko, Anna Tekieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *