Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XIX Niedziela Zwykła(9.08.2020 r.)

6 sierpnia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

Dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej procesją Współcierpienia NMP z bazyliki do Domku Matki Bożej o godz. 1300 rozpoczną się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia N.M.P. Program odpustu na stronie internetowej Sanktuarium.

W poniedziałek (10.VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Dzieci i młodzież zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach naszych półkolonii. Będą to planszówki. Początek o godzinie 1700. Kolejne spotkanie w poniedziałek 17 sierpnia o godz. 1000.

We wtorek (11.VIII.) wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W środę (12.VIII.) o godz. 1900 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy , a po niej Msza Święta.

W czwartek (13.VIII.) Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W piątek (14.VII.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

W sobotę (15. VIII.) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w niedzielę. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

Caritas dysponuje pomocą żywnościową, która może być wydawana każdego tygodnia. Punkt Caritasu wydający żywność znajduje się w parafii św. Franciszka w Myślenicach na Zarabiu. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych po odbiór żywności w środę 12 sierpnia br. w godzinach od 1630 do 1730 na Zarabie.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziców dzieci I komunijnych. Do posługi w kościele w Drogini prosimy rodziny: Władysław i Bożena Knapczyk, Józef i Grażyna Salawa. Kościoły prosimy posprzątać w piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *