Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XV Niedziela Zwykła(12.07.2020)

11 lipca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty na pomoc rodzinom dotkniętym klęskami żywiołowymi zebraliśmy 5 542 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za okazaną pomoc. Bóg zapłać. Dziękuję również Stowarzyszeniu Nasze Osieczany oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku dla Pielgrzymów XXXVII Pieszej Pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę, która zatrzymywała się w naszej parafii w piątek 10 lipca br. Zapraszam również do włączenia się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy posługujących w Afryce. Zbiórka odbędzie się w czwartek 16.07. i w piątek 17.07. br. do godz. 900. Zużyty sprzęt proszę składać na parkingu przy kościele.

W poniedziałek (13.VII.) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W środę (15.VII.) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła. O godz. 1900 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.

W czwartek (16.VII.) wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

W piątek (17 VII.) – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o 615 i wieczorem o 1815 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed wieczorną Mszą świętą na zakończenie nabożeństwa procesja eucharystyczna. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy od godz. 830.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękuję również za intencje składane podczas pogrzebów. Ze względu na dużą liczbę tych intencji w parafii odprawianych jest 15 Mszy świętych. By nikt ze składających ofiarę nie czuł się wykluczony z modlitwy za zmarłych przy intencjach pogrzebowych będzie informacja :”od uczestników pogrzebu” W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Dorota i Stanisław Skałka, Urszula i Tomasz Kiebuła, Justyna i Grzegorz Skałka, Edyta i Stanisław Braś, Maria i Janusz Sobolewscy, Marzena i Szymon Piskorscy, Magdalena i Tomasz Batko. Do posługi w kościele w Drogini proszę rodziny: Stefan i Krystyna Światłoń, Paweł i Kamila Włodarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *