Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA(15.07.2018)

12 lipca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

Składam serdeczne podziękowanie Stowarzyszeniu Nasze Osieczany, młodzieży oraz tym wszystkim, którzy pomogli w ubiegły wtorek w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów z Trzemeśni zmierzających do domu naszej kochanej Matki na Jasnej Górze.

W poniedziałek (16.VII.) wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).

W środę (18.VII.) wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana. O godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek (20 VII) wspomnienie bł. Czesława, kapłana – III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o godz. 615 i wieczorem o godz. 1815 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed wieczorną Mszą świętą procesja eucharystyczna. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy o godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w środę, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Tomasz i Anna Urbanik, Ludwik i Bożena Sukta, Przemysław i Paulina Sukta, Dorota Nosek, Marian Żak, Krzysztof i Barbara Żak. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jan i Maria Węcław, Marek i Justyna Czarniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *