Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XVI Niedziela Zwykła(19.07.2020)

18 lipca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

W poniedziałek (20.VII.) wspomnienie błogosławionego Czesława, kapłana.

We wtorek (21.VII.) na godzinę 1800 zapraszamy w ramach półkolonii dzieci i młodzież na wieczór filmowy. Kolejne spotkanie będzie w poniedziałek 27 lipca br.

W środę (22.VII.) wspomnienie św. Marii Magdaleny. O godz. 1900 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.

W czwartek (23.VII.) (23.VII.) święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W piątek (24.VII.) wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

W sobotę (25.VII.) święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele po Mszy świętej o godz. 700 i 1900 oraz w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy świętej. Ofiary złożone podczas poświęcenia będą przeznaczone jako pomoc przy zakupie środków transportu na misjach.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do sprzątania kościoła w Osieczanach prosimy rodziny: Aneta i Rafał Braś, Katarzyna i Tadeusz Kulig, Agnieszka i Sławomir Gubała Magdalena Salawa, Józefa i Julian Salawa, Elżbieta i Robert Rakoczy, Michał i Jadwiga Staśko. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Zbigniew i Stanisława Jaśkowiec, Bogdan i Anita Wójtowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *