XVI NIEDZIELA ZWYKŁA(21.VII.2019)

24 lipca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w życiu każdego człowieka. Bóg przychodzi do nas na różne sposoby. Pragnę serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Nasze Osieczany oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu gościny dla pielgrzymów z Trzemeśni na Jasną Górę. Pragnę podziękować również za wykonane prace wokół kościoła. Dzięki nim mamy ok 40 miejsc parkingowych przy plebanii oraz rozbudowane zaplecze służące dla spotkań dla grup z terenu parafii. Wykonano prawie 700 m2 kostki, grilla, zakupiono krzesła i stoły. Koszt wykonanych prac 198.000 zł. Większość wykonanych prac jest wypłacona. Do zapłaty pozostało jeszcze 50.000. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone przez was na cele gospodarcze (120 zł. od rodziny na rok) do tej pory wpłaciło ok. 40% rodzin. Ofiary składane na tacę są przeznaczane na bieżące utrzymanie kościoła. Największa opłata to ogrzewanie. Koszt ogrzewania za miniony sezon wyniósł 34.120 zł. Dziękuję za wasze ofiary, proszę te rodziny, które nie składały ofiary na cele gospodarcze, aby w miarę możliwości to uczyniły tak byśmy mogli wypłacić wykonane prace. A wszystkim, którzy chcieliby jeszcze złożyć ofiarę na cele gospodarcze już serdecznie dziękuję.

Od dzisiejszej niedzieli do 28 lipca pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” obchodzony jest XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i tegoroczna „Akcja św. Krzysztofa”., której celem jest pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. W czwartek po porannej Mszy świętej i w przyszła niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławienie wszelkich pojazdów mechanicznych. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przekazane na środków transportu
dla misjonarzy.

W poniedziałek (22.VII.) – święto św. Marii Magdaleny

We wtorek (23.VII.) – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W środę (24.VII.) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. O godz. 1900 Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej ( godz. 2000) zapraszam na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu naszych parafialnych dożynek.

W czwartek (25.VII.) – święto św. Jakuba Apostoła; w tym dniu czcimy również św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.

W piątek (26.VII.) – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej o godz. 1900 zapraszamy na modlitwę ku czci świętego. Michała Archanioła.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Maria Nosal, Marek i Barbara Nosal, Barbara i Stanisław Wójtowicz, Bogdan i Marta Wincenciak, Maria Kasprzycka, Józefa Juszczak.. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Ryszard i Iwona Wójtowicz, Bogdan i Teresa Banowscy.

Jest organizowana pielgrzymka do Lourdes w dniach od 29 sierpnia do 1 września br. Koszt 780 zł. plus bilet lotniczy. Bliższe informacje w zakrystii.