Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA(22.07.2018)

22 lipca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

Okazją do czynienia dobra są zbliżające się parafialne dożynki, które odbędą się w niedzielę 26.08.2018 r. Proszę o przynoszenie fantów na loterię: Zrób sobie niespodziankę. Wszystkich chętnych do pomocy przy dożynkach zapraszam na spotkanie 30 lipca o godz. 1930.

Od dziś do 29 lipca 2018 obchodzimy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa„. MIVA Polska -organizacja działająca przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i pomagająca polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu
po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dzisiaj i w środę po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławienie wszelkich pojazdów mechanicznych. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przekazane na środków transportu
dla misjonarzy.

W poniedziałek (23.VII.) święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

We wtorek (24.VII.) wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

W środę (25.VII.) święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa O godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na którą zapraszamy wszystkich kierowców i podróżujących pojazdami.

W czwartek (26.VII.) wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stanisław i Krystyna Dąbrowscy, Jarosław i Jolanta Dąbrowscy, Janusz i Danuta Filuciak, Elżbieta Olesek, Halina Piekarz, Barbara Łętocha, Janusz i Elżbieta Skałka. . Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Paweł i Justyna Cegielscy, Janina Cegielska.

Z okazji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do Włoch ( Rzym audiencja z Ojcem św. Franciszkiem i Msza święta przy grobie św. Jana Pawła II, San Giovani Rotonto, Monte Sant’Angelo, Casia,) w dniach od 6 – 14 października 2018 roku. Koszt 2500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *