Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XVII Niedziela Zwykła (30.07.2017)

30 lipca 2017 Ogłoszenia parafialne 0

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

W środę (2.VIII.), przypada odpust Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. O godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (3.VIII.) I czwartek miesiąca. Spowiedź od 1815, o godz. 1900 Msza święta, a po niej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2030. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Msza w Drogini o 1700.

W piątek (4.VIII.) wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana, I piątek miesiąca. Rano od 615 i wieczorem od 1800 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do spowiedzi świętej w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1800, a w Drogini od 1630.

W sobotę (5.VIII.) wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej. Z racji I soboty miesiąca rano od godz. 615 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a wieczorem na godz. 1815 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca.

Serdecznie dziękuje trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kościoła w Osieczanach proszę rodziny: Andrzej i Ewa Sroka, Władysław i Anna Kluska, Bogdan i Anna Szymoniak, Marek i Marta Szymoniak, Maciej i Danuta Kluba. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Łukasz i Joanna Urbańscy, Stanisław i Maria Mazur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *