Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XVII Niedziela Zwykła(26.07.2020)

25 lipca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Wraz z Rodzicami NMP – Joachimem i Anną, których dziś wspominamy, dziękujemy Bogu za jego miłość i polecamy Jego dobroci wszystkie małżeństwa i rodziny.

Za nieco miesiąc, 30 sierpnia, będziemy przeżywać nasze parafialne dziękczynienie za plony. Mam nadzieję, że będzie to okazja, pomimo epidemii koronawirusa, do wspólnego świętowania. Prawdziwa radość może być przeżywa tylko we wspólnocie, w międzyludzkiej solidarności. W tym roku przeżywamy 40 rocznicę powstania Solidarności. Jan Paweł II w 1991r. mówił: „Solidarność, to znaczy jeden i drugi we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. I nigdy brzemię dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich. Nie może być walka silniejsza od solidarności!” Każde święto wymaga przygotowania. Zapraszam całe rodziny do przygotowania: darów na stół eucharystyczny i stół wspólnej biesiady.

W poniedziałek (27.VII.) zapraszam dzieci i młodzież na kolejne spotkanie w ramach półkolonii przy naszej parafii o godz. 1000. Proszę o przyniesienie ze sobą różnych instrumentów muzycznych. Następne spotkanie będzie w czwartek 30 lipca br.

W środę (29.VII.) wspomnienie św. Marty. O godz. 1900 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Święta.

W piątek (31.VII.) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. W kościele w Drogini o godz. 1800 będzie odprawiona Msza święta w rycie Trydenckim.

W sobotę (1. VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Rano o godz. 615 i wieczorem o godz. 1815 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie dziękuję trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Izabela i Grzegorz Sadzik, Anna i Piotr Natkaniec Irena i Tadeusz Arendarczyk, Anita i Krzysztof Arendarczyk, Anna i Wojciech Arendarczyk, Zofia i Mariusz Poradzisz, Magdalena i Krzysztof Kęsek. Do posługi w kościele w Drogini proszę rodziny: Justyna i Marek Czarniak, Monika i Konrad Wójtowicz.

W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć leczenie i rehabilitacje Klaudii Kuby Mistarzów z Wierzbanowej.

Teraz nastąpi błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone podczas poświęcenia będą przeznaczone jako pomoc przy zakupie środków transportu na misjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *