Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XVIII Niedziela Zwykła (06.08.2017)

6 sierpnia 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Modlitwą otaczamy pątników, którzy podążają w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Po Mszy świętej z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu

W poniedziałek (7.VIII.) wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego.

We wtorek (8.VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana.

W środę (9.VIII.) przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W tym roku przypada 75 rocznica jej męczeńskiej śmierci. O godz. 1900 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (10.VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W przyszłą niedzielę (13.VIII.) Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. O godz. 1500 rozpoczęcie odpustu Kalwaryjskiego Mszą świętą o NMP Kalwaryjskiej i Procesją Współcierpienia NMP z bazyliki do Domku Matki Bożej.

Zbliża się nasze parafialne Dziękczynienie za plony. Zwracam się z prośbą o przynoszenie fantów na loterię „ZRÓB SOBIE NIESPODZIANKĘ”. Fanty można składać w Sali św. Jana Pawła II. Szukamy także sponsorów nagród głównych. Tegoroczne dożynki mają być okazją do pomocy misjonarzom w dziele głoszenia Ewangelii. Będziemy uczestnikami nabożeństwo posłania ks. Andrzeja Tekieli, który 30 sierpnia wylatuje na misje do Wenezueli. Za wszelką pomoc już dziękuję.

Serdecznie dziękuje trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu o sprzątanie kościoła w Osieczanach proszę rodziny: Józef i Maria Filuciak, Katarzyna Chęć, Piotr i Monika Filuciak, Zbigniew i Izabela Ralscy, Marcin i Barbara Ralscy. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Stefan i Danuta Banowscy, Tomasz i Barbara Banowscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *