Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XVIII Niedziela Zwykła(02.08.2020)

1 sierpnia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

Naszymi ofiarami do puszek przed kościołem możemy dziś wesprzeć leczenie i rehabilitacje Klaudii i Kuby Mistarzów z Wierzbanowej.

W poniedziałek (3. VIII.) zapraszam dzieci i młodzież na kolejne spotkanie w ramach naszych półkolonii, tym razem pogramy w planszówki o godz. 1700.

We wtorek (4. VIII.) wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, kapłana.

W środę (5. VIII.) wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej. O godz. 1900 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Święta.

W czwartek (6. VIII.) Święto Przemienienia Pańskiego. Z racji pierwszego czwartku zapraszam na modlitwę uwielbienia po Mszy świętej. Modlimy się w intencji kapłanów oraz o nowe i święte powołania do kapłaństwa. Spowiedź od godz. 1800. O godz. 1700 Msza święta w Drogini. Po Mszy świętej sprawowanej na Wawelu o godz. 700 wyruszy 40 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Bliższe informacje o wspólnym pielgrzymowaniu można uzyskać w zakrystii lub telefonicznie.

W piątek (7. VIII.) wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego. I piątek miesiąca. Rano od 615 i wieczorem od 1815 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 Msza święta w Drogini. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1800. W Drogini od 1630. Dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszam na próbę o godz. 1700.

W sobotę (8. VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana.

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na środki transportu dla misjonarzy. Złożono 4 482 zł. Dziękuję również za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii oraz za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Anna i Krzysztof Jaśkowiec, Anna i Marek Baran, Wioletta i Piotr Majka, Elżbieta i Marek Batko, Dorota Batko, Lucyna i Stanisław Kościelniak, Katarzyna i Mateusz Kościelniak. Do posługi w kościele w Drogini proszę rodziny: Paweł i Justyna Cegielscy, Irena i Stanisław Salawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *