Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA4. VIII. 2019 r.

2 sierpnia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Kościół w Polsce wzywa ludzi dobrej woli do powstrzymania się w miesiącu sierpniu od wszelkich napojów alkoholowych. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, proboszcza z Ars. Wraz z nim polecajmy Bogu wszystkich kapłanów prosząc także o dar nowych powołań. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie dziś o godz. 2000

W poniedziałek po Mszy świętej sprawowanej w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej o godz. 800 wyruszy 39 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziś jeszcze w parafii Narodzenia N.M.P. w Myślenicach po Mszach świętych można zapisać się na pielgrzymkę.

We wtorek (6. VIII.) święto Przemienienia Pańskiego.

W czwartek (8. VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana.

W piątek (9. VIII.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Z racji II piątku miesiąca na zakończenie adoracji o godz. 1850 modlitwa do św. Wojciecha BM patrona naszej Parafii

W sobotę (10. VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Zbliża się nasze parafialne Dziękczynienie za plony. Do przyszłej niedzieli 11 sierpnia zapraszamy do kontaktu osoby, które chciałyby ufundować nagrody w naszej loterii fantowej. Za wszelką pomoc w przygotowaniu Liturgii dziękczynnej oraz naszej biesiady już dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stanisław i Barbara Kubaccy, Anna Zapała, Danuta Kępa, Jan i Maria Olesek, Iwona i Roman Horab, Andrzej i Renata Horab, Krzysztof i Agata Szafraniec. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Władysława Miksa, Halina i Wojciech Banaś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *