Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA(5.08.2018)

4 sierpnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

Dziś z Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej wyruszyła grupa Myślenicka 38 Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. W codziennej modlitwie możemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

W poniedziałek (6.VIII.) święto Przemienienia Pańskiego.

W środę (8.VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana. Z racji 2 środy miesiąca zapraszamy na kolejny dzień nowenny miesięcy przygotowującej nas do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. O godz. 1815 różaniec w intencji Ojczyzny, następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek (9.VII.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

W piątek (10.VII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Zbliża się nasze parafialne Dziękczynienie za plony. Dziękujemy za składane fanty na loterię „ZRÓB SOBIE NIESPODZIANKĘ”. Fanty można składać w Sali św. Jana Pawła II do 20 sierpnia. Szukamy także sponsorów nagród głównych. Za wszelką pomoc w przygotowaniu Liturgii dziękczynnej oraz naszej biesiady już dziękujemy.

Z okazji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do Włoch ( Rzym audiencja z Ojcem św. Franciszkiem i Msza święta przy grobie św. Jana Pawła II, San Giovani Rotonto i św. ojciec Pio, Monte Sant’Angelo i sanktuarium św. Michała Archanioła, Cascia i św. Rita, Asyż i św. Franciszek) w dniach od 6 – 14 października 2018 roku. Koszt 2500 zł. Dotychczas zgłosiły się 4 osoby

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Marek i Anna Syska, Władysław i Stanisława Łętocha, Andrzej i Anna Górka, Marcin i Anna Rykała, Józef i Danuta Rykała, Jacek Poradzisz. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Władysław i Bożena Knapczyk, Józef i Grażyna Salawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *