Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XX Niedziela Zwykła (20.08.2017 r.)

20 sierpnia 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Dziś łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy przeżywają Kalwaryjski odpust

We wtorek (22.VIII.) wspomnienie NMP Królowej. Nasza Parafia jest zaproszona do udziału w Archidiecezjalnym nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II w Sanktuarium na „Białych Morzach” w Krakowie. O g. 1700 rozpocznie się uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II. Z powodu braku chętnych na autobus (1 osoba) wyjazd indywidualny.

W czwartek (24.VIII) święto św. Bartłomieja, Apostoła.

W sobotę (26.VIII) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. 45 Pielgrzymka Służby Liturgicznej, Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy dla chętnych na wyjazd do Kalwarii do środy.

W przyszłą niedzielę (27.VIII) nasze Parafialne Święto Plonów. „RADOŚĆ EWANGELII” to hasło naszych tegorocznych dożynek. Ojciec św. Franciszek w adhortacji o takim tytule pisze : „Ewangelizacja jest odpowiedzią na misyjne polecenie Jezusa: «Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem» (Mt 28, 19-20). W tych wersach przedstawiona jest chwila, w której Zmartwychwstały posyła swoich uczniów do głoszenia Ewangelii w każdym czasie i w każdym miejscu, tak by wiara w Niego dotarła do każdego zakątka ziemi. Dzisiaj w Jezusowym «idźcie» obecne są zawsze nowe scenariusze i wyzwania misji ewangelizacyjnej Kościoła. Wszyscy jesteśmy wezwani do tego misyjnego «wyjścia». Każdy chrześcijanin i każda wspólnota winni rozeznać, jaką drogą powinni kroczyć zgodnie z wezwaniem Pana, jednak wszyscy jesteśmy zaproszeni do przyjęcia tego wezwania: wyjścia z własnej wygody i zdobycia się na odwagę, by dotrzeć na wszystkie peryferia świata potrzebujące światła Ewangelii. O godz. 1000 w Drogini Msza święta dziękczynna za plony i za misyjne powołanie ks. Andrzeja Tekieli. O godz. 1700 przy altanie druga część naszego Parafialnego Świętowania, będzie to czas dzielenia się różnymi potrawami przygotowanymi przez każdego z nas. Zachęcam do przygotowania w domach chleba i innych potraw, którym będziemy się dzielić w czasie Dożynek. Będzie okazja do spotkania z misjonarzami, rozmowy, wsparcia misji, wspólnego śpiewania i tańczenia. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii do wspólnego świętowania. Bez naszego zaangażowania świętowanie nie będzie mogło być pełne. Nie będzie loterii fantowej ( złożono 3 fanty).

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Janusz Nosal, Jerzy i Teresa Głąb, Anna Mucha, Antoni i Maria Kęsek, Tadeusz i Zofia Kęsek. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Piotr i Katarzyna Sładek, Bogdan i Joanna Słowakiewicz, Stanisław i Janina Banowscy, Tomasz i Anna Karlińscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *