Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XX Niedziela Zwykła(16.08.2020 r. )

16 sierpnia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Ofiary na wsparcie poszkodowanych w wyniku eksplozji w stolicy Libanu można złożyć do skarbony w przed kościołem.

W poniedziałek (17.VIII.) święto św. Jacka, kapłana. Kolejne spotkanie w ramach naszych półkolonii podczas, którego będziemy rozwijać wyobraźnię artystyczną o godz. 1000. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież.

W środę ( 19.VIII ) o godz. 1900 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Również w środę kolejne spotkanie w ramach naszych półkolonii o godz. 1600. Będziemy dekorować altanę na nasze parafialne dziękczynienie za plony.

W czwartek (20.VII.) wspomnienie św. Bernarda, opata i dra Kościoła. Dyskoteka dla dzieci i młodzieży na zakończenie naszych spotkań w ramach parafialnych półkolonii o godz. 1800.

W piątek (21. VIII.) wspomnienie św. Piusa X, papieża – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o 615 i wieczorem o 1815 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed wieczorną Mszą świętą na zakończenie nabożeństwa procesja eucharystyczna. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej. Podczas Mszy świętej o godz. 1900 pragnę dziękować Bogu za 7 lat mojej posługi w naszej parafii. W miarę możliwości zapraszam do wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej zapraszam na pożegnalną kawę i ciasto do altany. Chorych odwiedzimy od godz. 830

W sobotę (22.VIII.) wspomnienie NMP Królowej.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. Dziękuję również za wysieczenie brzegu przy kościele w Drogini. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Małgorzata i Rafał Ralscy, Krystyna i Jan Gubała, Anna i Edward Muniak, Grażyna Wacław Kościelniak, Urszula i Rafał Kościelniak, Katarzyna i Bartłomiej Muniak, Ewa i Andrzej Kobiałka, Anna i Krzysztof Budzowscy. Do posługi w kościele w Drogini proszę rodziny: Andrzej i Halina Banowscy, Edward Oramus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *